(0312) 911 32 39

Sosyal Medyada Biz}

Biz Sizi Arayalım
Merak Ettiğiniz Bütün Soru ve Sorunlar İçin Hemen iletişim Formumuzu Doldurun
İletişim Formu

Plaka Tanıma Sistemleri ve Ankara’da Kurulum Alanları

Plaka Tanıma Sistemleri ve Ankara’da Kurulum Alanları

Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma sistemleri son zamanlar artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ve açık kaynak yazılımların geliştirilmesiyle ulaşılabilirliği artan bu sistemleri artık daha uygun fiyatlarla da temin edilebilmektedir. Plaka tanıma sistemlerinde kullanılan kameralar ekipmanlar ve yazılımlar bu konuda verim ve başarıyı etkileyen en önemli faktörlerdir.

Plaka Tanıma Sistemleri Kullanım Alanları

Kullanım alanları eskiye nazaran daha uygun maliyetlerin ortaya çıkmasıyla artmıştır. Başlıca kullanılabilecek yerler şu şekildedir;

  • Benzin istasyonları
  • Kamu kurum ve kuruluşların otopark giriş çıkışları
  • Site ve bina otoparklarının giriş çıkış noktaları
  • Şirket ve fabrika gibi çok aracın girip çıktığı bölgeler
  • Mobese ve çevre güvenlik kameralarının kurulacağı yerler v.s.

Yukarıda saydığımız yerlerde veya mekanlarda plaka tanıma sistemi koymak mantıklı olduğu gibi maliyetleri de düşürecektir. Örneğin bir siteye 30 adet ip kameradan oluşmuş bir sistem kuruluyor iken aynı sistemin içine neden bir kaç plaka okuma kamerası da eklenmesin ? Bu kurulacak sisteminizi etkilemediği gibi çalışma ve olay yakalama bakımından da verimi arttıracaktır.

Otopark Bariyer Sistemlerindeki Kullanımları

Otopark bariyer sistemlerine entegre edilebilir. Bu sayede izinli giriş veya izinsiz giriş uygulaması yapılabilir. Bunun yanı sıra kamera tarafından tanınan ve sisteme kayıt edilen araçlar sitenin çıkışında bulunan başka bir bariyer tarafından tanınarak otomatik çıkışına izin verilir. Yani sitenin ön kapısından girişine izin verilen bir araç arka kapısından kimsenin açmasına gerek kalmadan çıkabilir veya araç site sakinlerinden birine aitse kimsenin müdahalesi olmadan giriş çıkış yapabilir bu giriş çıkışlarda aynı zamanda sistem hafızasında tutulabilir.

Otopark İşletmelerine Büyük Avantaj

Bu sistemin kurulduğu otopark işletmelerin de araçların marka modeli belirleneceği gibi kaç saat otoparkta durduğu veya gün içerisinde giriş yapan bir aracın çıkış yapıp yapmadığı da takip edilebilir. İşletme açısından güvenlik kameralarıyla otopark korunurken aynı zamanda istatistik tutulabilir.

Villanıza Girişte Aracınızı Eviniz Tanısın

Müstakil evlerde hem güvenlik kameralarıyla evinizi korurken hemde güvenlik kameralarınızla bahçe kapısının veya araç giriş kapısının otomatik açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ile hem güvenliğinizi sağlayabilirsiniz hemde ogs hgs gibi etiket ve anahtar kullanmadan evinizin otoparkına giriş yapabilirsiniz.

640 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN